HTML structure doesn't match the regular expression. Ave Polonia - Touroperator
r;
  Mon 2020-01-20
  -
  -
 Proponowane szlaki
  Dziedzictwo kulturowe
  Szlaki weekendowe
  Pielgrzymki
  SPA i wellness
  Turystyka aktywna
  Szlak żydowski
  Zamki i pałace
  Shopping
  Kuchnia polska
  PL i inne kraje
  Turystyka biznesowa
  TOP 10
  Atrakcje w Polsce
  Zakwaterowanie
  Restauracje
  Ubezpieczenie
  Przewodnicy
  Transport
  Bilety

  Info o Polsce
  Kalendarz wydarzeń
  Mapa Polski
  Praca
   Newsletter


 
Untitled Document
Najładniejsze góry Bieszczady
Obszar ten jest bardzo interesujący z punktu widzenia przyrodniczego, w większości leży na terenie Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie". Charakterystyczny krajobraz Bieszczadów to równoległe, długie, ciągnące się z północnego zachodu na południowy wschód pasma górskie, których wysokość wzrasta z zachodu na wschód. Najwyższym szczytem Bieszczadów Zachodnich jest Tarnica (1346 m n.p.m.).


 Karkonosze
Szata roślinna Karkonoszy należy do najbogatszych i najcenniejszych w całych Sudetach. W celu ochrony najcenniejszych elementów tamtejszej przyrody utworzono w 1959 roku Karkonoski Park Narodowy, który w roku 1992 został włączony do transgranicznego rezerwatu biosfery UNESCO Karkonosze/Krkonose. Głównymi ośrodkami turystycznymi Karkonoszy są: Jelenia Góra, Szklarska Poręba oraz Karpacz. Oprócz krajobrazów Sudety znane są z wód leczniczych i uzdrowisk.

 Góry Stołowe
Wypiętrzone przed 30 milionami lat są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych. Najpiękniejsze rejony tych gór: Szczeliniec Wielki i Mały, Skalniak wraz z Błędnymi Skałami oraz Narożnik. Tereny Gór Stołowych są znakomitym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz wspinaczki. Tatry
Najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obecnie Tatry należą do powszechnie odwiedzanych miejsc. Zbudowane liczne szlaki turystyki pieszej, nartostrady i trasy zjazdowe na obszarze Polski i Słowacji, baza noclegowa, liczne wyciągi narciarskie a także koleje linowe (na Kasprowy Wierch i Łomnicę oraz linowo terenowa - na Gubałówkę i Hrebienok) sprzyjają turystyce i sportom zimowym. 

 
 
   Strona główna    O nas    Info    Kontakt           
 Head office :  Branch office :  Branch office :
40-527 Katowice ul Gawronów 20
 tel. 0048 32 205 38 30; fax 0048 32 205 38 28

00-102 Warszawa ul. Marszalkowska 111a
incoming@ave-polonia.eu ; ave@ave-polonia.eu

31-462 Kraków ul. Pilotów 24
info@ave-polonia.eu ; groups@ave-polonia.eu